CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ - ZESPÓŁ II

 
  

10 WSPANIAŁYCH I PRZYJACIELE

(23.11.2012 r.)

Młodzież z dzielnicy Sobięcin nadal aktywna. Grupa „9 Wspaniałych” powiększyła się do „10 Wspaniałych” i liczy, iż zgłosi się więcej osób chętnych do współpracy na rzecz swojego otoczenia. Nasi „Wspaniali” dbają o podwórko, pilnują, by to co zostało przez nich wykonane, nie zostało zniszczone. Posadzili zielone krzaki i myślą nad tym, jak bardziej rozbudować swoją „działalność”. Wśród wielu planów jest ten, by organizować rozgrywki w siatkówkę z młodymi mieszkańcami pozostałej części dzielnicy, przy okazji organizować wspólne grille lub też inne zabawy. Zapragnęli namówić ich do podobnych działań na rzecz swojego otoczenia, czyli swoich podwórek. Pracownicy Zespołu Pracy Socjalnej Nr 2 pomogli im w realizacji tych planów. Dnia 9 listopada 2012 r. zorganizowano spotkanie w siedzibie Rady Wspólnoty Samorządowej Sobięcin - Gaj, gdzie zaproszono pedagogów, przewodniczącego RWS Sobięcin - Gaj pana Romuald Lindnera, pracowników Zespołu Pracy Socjalnej Nr 2, asystenta rodziny oraz rodziny, które objęte są wsparciem asystenta rodziny. Grupa „10 Wspaniałych” zaprosiła również sponsorów.

więcej ...10 WSPANIAŁYCH I PRZYJACIELE


WESOŁE PODWÓRKA NA SOBIĘCINIE

(25.07.2012 r.)

Są miejsca w Wałbrzychu, gdzie odnosi się wrażenie, że są zapomniane, nikt tam nie zagląda. Jednym z nich jest znana wszystkim wałbrzyszanom Palestyna - obszar w dzielnicy Sobięcin. Pustostany, zniszczone budynki, zaniedbane podwórka, częste interwencje Policji... Na szczęście jest tam grupa dzieci i młodzieży, która chce to zmienić. Pracownik socjalny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu dostrzegł grupę podczas pracy na podwórku znajdującym się przy ul. św. Barbary - montowali stolik z ławkami, prowizoryczną siatkę do gry, grabili boisko. W rękach mieli łopaty, również dziewczęta nie bały się ciężkiej pracy. Nikt z dorosłych im nie pomagał, to był ich plan, sami go realizowali.

więcej ...WESOŁE PODWÓRKA NA SOBIĘCINIE


FESTYN - „PRZYSTANEK (...) SOBIĘCIN”

(24.09.2010 r.)

W dniu 24.09.2010r. na Sobięcinie (w rejonie ulic: Średniej i Św. Barbary) odbył się środowiskowy festyn rodzinny połączony z działaniami mieszkańców na rzecz poprawy estetyki podwórek usytuowanych przy tych ulicach.

więcej ...FESTYN - PRZYSTANEK SOBIĘCIN


FESTYN RODZINNY „DZIEŃ BEZ PRZEMOCY”

(21.06.2010 r.)

W ramach działań środowiskowych pracownicy Zespołu Pracy Socjalnej nr 2 w dniu 11.06.2010 r. zorganizowali w dzielnicy Biały Kamień, w porozumieniu z Publicznym Gimnazjum nr 5, Publiczną Szkołą Podstawową nr 2, Publiczną Szkołą Podstawową nr 6, Biblioteką Pod Atlantami Filia nr 6 oraz policją, Festyn Rodzinny „Dni bez przemocy”.

więcej ...FESTYN RODZINNY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY


DZIAŁANIA NA RZECZ POPRAWY ESTETYKI MIEJSCA ZAMIESZKANIA - „ŚCIEŻKA ZDROWIA” I ODNOWIENIE BRAMEK NA STADIONIE W SOBIĘCINIE

(05.11.2009 r.)

Działania środowiskowe, poprzedzone spotkaniem obywatelskim odbyły się 19.09.2009 r. Polegały one na wspólnym zawieszeniu tabliczek „ścieżki zdrowia” i pomalowaniu bramek na stadionie przez uczniów Publicznego Gimnazjum Nr 4 i beneficjentów projektu zamieszkałych na Sobięcinie. Następnie dokonano uroczystego otwarcia „ścieżki” - przecięto wstęgę i wykonano pierwsze ćwiczenia. Jest to druga w Wałbrzychu „ścieżka zdrowia”.

więcej ...DZIAŁANIA NA RZECZ POPRAWY ESTETYKI MIEJSCA ZAMIESZKANIA - ŚCIEŻKA ZDROWIA I ODNOWIENIE BRAMEK NA STADIONIE W SOBIĘCINIE


NASZA ZIEMIA

(16.06.2009 r.)

Publiczne Gimnazjum nr 4 w Wałbrzychu i Wspólnota Samorządowa dzielnicy Sobięcin w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „Czerwiec aktywnych społeczności” podjęli dwa działania:

  • zasadzenie drzewek na terenie szkoły
  • zaprojektowanie rekreacyjnej ścieżki zdrowia

więcej ...NASZA ZIEMIA


CAŁODNIOWA WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

(08.07.2008 r.)

Niespodzianka dla wałbrzyskich dzieci - całodniowa wycieczka do Wrocławia dla grupy 42 dzieci w całości sponsorowana przez firmę „Galeria 7” Sp. z.o.o.
Wycieczkę zorganizowali pracownicy socjalni Zespołu Pracy Socjalnej Nr 2 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu w ramach tworzącej się koalicji w Dzielnicy Biały Kamień we współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 2.

więcej ...CAŁODNIOWA WYCIECZKA DO WROCŁAWIA


 

   |   strona główna  |  do góry