CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ - ZESPÓŁ II

 
  
WESOŁE PODWÓRKA NA SOBIĘCINIE
(25.07.2012 r.)

Są miejsca w Wałbrzychu, gdzie odnosi się wrażenie, że są zapomniane, nikt tam nie zagląda. Jednym z nich jest znana wszystkim wałbrzyszanom Palestyna - obszar w dzielnicy Sobięcin. Pustostany, zniszczone budynki, zaniedbane podwórka, częste interwencje Policji... Na szczęście jest tam grupa dzieci i młodzieży, która chce to zmienić. Pracownik socjalny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu dostrzegł grupę podczas pracy na podwórku znajdującym się przy ul. św. Barbary - montowali stolik z ławkami, prowizoryczną siatkę do gry, grabili boisko. W rękach mieli łopaty, również dziewczęta nie bały się ciężkiej pracy. Nikt z dorosłych im nie pomagał, to był ich plan, sami go realizowali.

Grupa ta nazwała się „9 Wspaniałymi”, co nie oznacza, że cyfra 9 nie może ulec zmianie. Zapraszają oni również innych chętnych z dzielnicy Sobięcin do współpracy. Mają marzenie, aby niebawem nazywać się np. „50 Wspaniałymi”. Im większa grupa, tym więcej pomysłów, więcej rąk do wspólnej pracy. Dzięki uprzejmości sponsorom grupa młodzieży otrzymała piłki, siatkę, słupki metalowe, piasek, jak również kiełbasy na grilla i napoje.

Dnia 18 lipca 2012 r. młodzież zorganizowała wielkie otwarcie kolorowego podwórka, na którym zorganizowano rozgrywki w siatkówkę oraz piekły się pyszne kiełbaski na grillu. Na spotkanie przybyli pracownicy socjalni, rodzice, sponsorzy oraz radny Marcin Mróz.

SPECJALNE PODZIĘKOWANIA OD „9 WSPANIAŁYCH” DLA SPONSORÓW:

  • Pani Renaty Bączek, Pani Wiolety Szymborskiej, Pani Moniki Karbowniczek - Sklep „KOALA”,
  • Państwa Justyny i Janusza Półkoszek - Sklep „KACPER”
  • Pani Hanny Karbowniczek, Pana Tomasza Bączek, Państwa Anny i Piotra Michalskich, Pani Eweliny Wyrwas oraz mieszkańców ul. św. Barbary.

Wszystkich chętnych do pomocy „9 Wspaniałym” prosimy o kontakt z pracownikami socjalnymi:
Alicją Pawluk i Marzeną Piątek - telefon kontaktowy 74 664 08 17.

 

   |   strona główna  |  do góry