16 dni przeciwdziałania przemocy wobec kobiet

25 listopada rozpoczęły się obchody “16 dni przeciwdziałania przemocy wobec kobiet”, ale i przeciwdziałania przemocy w ogóle. Dział Profilaktyki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu w ramach akcji podjął się zorganizowania działań związanych z profilaktyką przemocy.

W dniach 28 listopada, 29 listopada i 6 grudnia 2018 roku, w godz. od 13:00 do 15:00 w Centrum Aktywności Lokalnej, przy ul. Mickiewicza 26 w Wałbrzychu, odbędą się warsztaty z samoobrony dla kobiet.

8 grudnia 2018 r od godz. 15:00 do 18:00 w Galerii Victoria będzie organizowana Kampania “Biała Wstążka” – symbol przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Silikonowe bransoletki z hasłami antyprzemocowymi będą rozdawane mieszkańcom Wałbrzycha przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia, Policji, Straży Miejskiej i Kongresu Kobiet. Uruchomiony zostanie również punkt konsultacyjny, gdzie zainteresowani będą mogli zasięgnąć informacji na temat przeciwdziałania przemocy, czy uzależnień. Dla dzieci przewidziane są atrakcyjne gadżety w ramach konkursu kampanii “Widzę, Słyszę, Reaguję”. Do udziału w  działaniach profilaktycznych będzie zachęcać Małpa – “twarz” kampanii “Widzę, Słyszę, Reaguję” – tym samym będzie atrakcją dla najmłodszych.

Serdecznie zapraszamy!

Skip to content