Bal karnawałowy

Najmłodsi mieszkańcy Wałbrzycha powitali w tym roku ferie zimowe hucznym balem karnawałowym zorganizowanym przez Zespół Placówek Wsparcia Dziennego. Ponieważ hasłem przewodnim były „Bezpieczne ferie”, wydarzenie rozpoczęliśmy spotkaniem z pracownikami Straży Miejskiej, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych i spędzania czasu wolnego.

Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać: Elzę, Myszkę Mini, Supermana, Spider -mana, Królewny, Wróżki. Podczas imprezy najmłodsi aktywnie brali udział w konkursach i zabawach przygotowanych przez pracowników Zespołu. Konkurencje dostarczały mnóstwa ruchu i śmiechu. Przeciąganie liny, konkurs „Mam talent”, czy zabawa w „Karnawałowy pociąg” to tylko kilka z ogromu proponowanych dzieciom animacji.

W trakcie trwania balu dzieci mogły również skorzystać z malowania twarzy, czy zaplatania kolorowych włosów. Na wszystkich czekał zdrowy poczęstunek w postaci kanapek i sałatki owocowej. Nie zabrakło oczywiście też słodkości, które dzieci tak uwielbiają.

Nad całością imprezy czuwał wodzirej w postaci Królewny Śnieżki, która na koniec wręczyła nagrody laureatom konkursu plastycznego pn.: „Bezpieczne ferie” oraz upominki królowi i królowej balu. Atmosfera była tak cudowna, że nikt nie chciał kończyć zabawy i wracać do domu.

Nie udałoby się zorganizować tak fantastycznego balu gdyby nieoceniona pomoc ze strony Działu Wspierania Rodziny i pań asystentek, które angażowały się w każdym działaniu.

Skip to content