Bieg pokoju

Po południu 17 maja 2022r Podopieczni Placówek Wsparcia Dziennego mieli okazje spotkać się z uczestnikami Biegu Pokoju.

Bieg Pokoju – Peace Run, to niezwykły bieg z pochodnią, którą niosło setki tysięcy biegaczy-wolontariuszy w ponad 140 krajach.

Do Wałbrzycha dotarła grupa biegaczy z Czech, Węgier, Ukrainy, Słowacji a nawet Gwatemali. Biegacze z różnych krajów odśpiewali wspólnie z naszymi wychowankami hymn biegu „Peace Run”, pokazali dzieciom na ich własnym przykładzie, jak ludzie z różnych krajów mogą ze sobą współpracować, biegać i żyć w zgodzie. Każde chętne dziecko mogło potrzymać Pochodnię Pokoju życząc w myślach czegoś dobrego dla drugiego człowieka.

Wypowiedziane na wstępie słowa prowadzącego: „Może nie możemy zmienić sytuacji na świecie, ale możemy ją zmienić u siebie, bo pokój zaczyna się w każdym z nas” naprawdę zapadły nam wszystkim w pamięć i trafiły do serc naszych dzieciaków. Nasi niesamowici goście przypomnieli wszystkim, że przyjaźń, harmonia, tolerancja między ludźmi i między narodami są najważniejsze dla pokoju na całym świecie.

Cała drużyna posiliła się przygotowanym przez dzieci słodkim poczęstunkiem i wszyscy pożegnaliśmy się ciepło, życząc biegaczom spokojnej drogi i wspaniałej pogody. Na zakończenie dzieci przystąpiły do zajęć plastyczno-technicznych. Powstały piękne prace symbolizujące Pokój na Świecie.

Skip to content