„Marsz do wiosny”

21 marca odbył się happening pod hasłem „Marsz do wiosny”. W pierwszych promieniach wiosennego słońca barwny, rozśpiewany, roztańczony pochód przeszedł z wałbrzyskiej siedziby Centrum Aktywności Lokalnej Aleją Wyzwolenia, przez Plac Grunwaldzki, ulicę Słowackiego, Plac Magistracki i Rynek by zakończyć przemarsz w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Podczas happeningu nie zabrakło plakatów, transparentów, własnoręcznie wykonanych ozdób i dekoracji oraz samej Pani Wiosny, która głośno zachęcała do wspólnego śpiewania. W czasie przemarszu przechodniom rozdawano również wiosenne kwiaty, które uczestnicy samodzielnie wykonali.

Na zakończenie czekała wszystkich miła niespodzianka w postaci przedstawienia muzycznego,

pt.: „Wiosna folklorem malowana” przygotowanego przez artystów Filharmonii Sudeckiej oraz wykonawców z Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych. Koncert odbył się w głównej siedzibie MOPS dzięki życzliwej pomocy Pana Piotra Jonka pracownika Wałbrzyskiej Filharmonii Sudeckiej.

W imprezie udział wzięli pracownicy MOPS, dzieci i rodzice z placówek wsparcia dziennego oraz członkowie Klubu Seniora „Wisienka”.

Celem happeningu było powitanie wiosny, integracja społeczności lokalnej, dobra zabawa i wspólne spędzenie czasu a także promocja działań MOPS, skupiających się na aktywizacji mieszkańców .

Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i cudowną atmosferę !

Skip to content