Ogłoszenie o naborze kandydatów do świadczenia usług opieki wytchnieniowej w ramach realizowanego resortowego Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2021

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu informuje o naborze kandydatów do świadczenia usług opieki wytchnieniowej w ramach realizowanego resortowego Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2021

I. Wymagania niezbędne :

  • posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych,

  • korzystanie z pełni praw publicznych,

  • oświadczenie o stanie zdrowia pozwalające na wykonywanie usług opieki nad osobą niepełnosprawną,

  • posiadanie nieposzlakowanej opinii,

  • wykształcenie: minimum średnie,

II. Wymagania dodatkowe:

  1. preferowane będą osoby z doświadczeniem zawodowym w sprawowaniu opieki nad osobami niepełnosprawnymi: tj. niepełnosprawnymi dziećmi lub niepełnosprawnymi osobami dorosłymi,

  2. dyspozycyjność,

  3. umiejętność zachowania bezstronności w kontakcie z rodziną,

  4. operatywność, umiejętność współpracy z osobami niepełnosprawnymi.

III. Podstawa zatrudnienia: umowa zlecenia, z przewidywaną liczbą godzin do wypracowania: – 240 h/czas trwania umowy

IV. Koszt realizacji usługi wynosi 40 zł brutto za godzinę.

V. Obowiązki opiekuna:

Wykonywanie obowiązków związanych z opieką nad osobą niesamodzielną na czas nieobecności opiekuna faktycznego w tym:

  1. udzielanie pomocy w podstawowych czynnościach życiowych,

  2. wykonywanie podstawowych niezbędnych czynności pielęgnacyjnych i higienicznych

  3. organizowanie czasu wolnego

Oferty wraz z dokumentami potwierdzającymi posiadane uprawnienia/kwalifikacje oraz doświadczenie zawodowe należy składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wałbrzychu, ul. Kilińskiego 1, osobiście lub za pośrednictwem poczty w terminie do
15 kwietnia 2021
r

Informacji w sprawie Programu „Opieka wytchnieniowa” udziela: Dorota Nowaczyk,

tel: 74-66-40-822/ 785-788-305