Święto babci i dziadka

Mimo, że styczeń jest miesiącem zimowym, pełnym chłodnych dni, to jest taki czas, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu…święto wszystkich babć i dziadków. Z tej okazji, w ostatnim tygodniu, we wszystkich świetlicach, odbywały się uroczystości dla najstarszych członków rodzin oraz zaprzyjaźnionych seniorów z klubu „Wisienka” oraz Stowarzyszenia „Radość życia” . Wychowankowie przygotowali piękne przedstawienia i z przejęciem prezentowali swoje role. W większości były to wiersze i piosenki, przygotowane specjalnie na tę okoliczność. Wychowankowie i rodzice uszykowali również słodki poczęstunek dla gości. Wręczone zostały własnoręcznie wykonane laurki.

Dodatkowo dzieci z placówki na Podgórzu wyszły na ulicę, do tych starszych mieszkańców dzielnicy. Składając im życzenia szczęścia, radości i spełnienia najskrytszych marzeń wręczyły każdemu piękną różę oraz własnoręcznie przygotowany upominek.

Wychowankowie świetlicy w Śródmieściu, specjalnie z tej okazji odwiedzili również pensjonariuszy Domu Seniora – Willa Kosmowski w Szczawnie Zdroju, gdzie w podziękowaniu za wiersze i życzenia seniorzy zaśpiewali dla dzieci kilka ulubionych piosenek a potem zaprosili do wspólnej zabawy.

Wszędzie panowała bardzo miła atmosfera, a łzom wzruszenia i podziękowaniom nie było końca.

Wszystkie spotkania były ważnym doświadczeniem dla dzieci, uwrażliwiły na potrzeby osób starszych i skłoniły do refleksji, że bez względu na wiek wszyscy mamy taką sama potrzebę obecności życzliwego i pomocnego człowieka, który sprawi że nie czujemy się samotni.

Skip to content