Wakacje na Piaskowej Górze.

Czas płynie nieubłaganie, pierwszy tydzień sierpnia nie rozpieszczał pod względem pogody. Deszcz pokrzyżował nam niektóre z planów, nie znaczy to jednak, że się nudziliśmy. Podczas zajęć stacjonarnych przygotowaliśmy piękne teczki na wakacyjne prace plastyczne, bawiliśmy się w chowanego, w okienkach pogodowych szaleliśmy na pobliskich placach zabaw.

W piątek wybraliśmy się do kina Cinema City na film „Wojna z dziadkiem”. Tytułowy dziadek musi stawić czoło wojnie wypowiedzianej mu przez wnuka. Ekranowa walka pokoleń wzbudziła emocje u naszych podopiecznych. Efekty różnych podstępów i zasadzek, jakie przygotowywali sobie wzajemnie dziadek z wnukiem, powodowały salwy śmiechu lub skłaniały do okrzyków współczucia dla bohaterów filmu.

Drugi tydzień sierpnia, spędziliśmy na wędrówkach w słońcu oraz na wizycie w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Wzięliśmy tam udział w Szychcie Dzieci, kaski z latarkami i mroki kopalnianych tuneli, pozwoliły nam wcielić się w role górników wydobywających węgiel kamienny.

Na zakończenie tygodnia wybraliśmy się przez lasy, łąki i pola do ruin średniowiecznego zamku Cisy, pogoda nie szczędziła słońca, przez co cudownym uczuciem było moczenie naszych stóp w leśnym strumieniu, a same ruiny robią wrażenie, każdy z nas przez chwilę mógł się poczuć jak średniowieczny rycerz powracający do zamku po wygranej bitwie.

Przed Nami kolejne atrakcje i wspólne spędzanie czasu.

Skip to content