WOLONTARIAT MIĘDZYPOKOLENIOWY

Działania środowiskowe pracowników socjalnych z Zespołu Pracy Socjalnej numer 3 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową numer 23 im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Wałbrzychu

W dniu 30 maja 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej numer 23 im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Wałbrzychu w ramach wolontariatu międzypokoleniowego odbyło się kolejne spotkanie uczniów Szkoły wraz z seniorami. Działania te rozpoczęły się jesienią 2016 roku. Od tamtego czasu prowadzone są każdego miesiąca i trwają do dziś.
Na spotkanie dzieci pod opieką nauczycieli przygotowały sympatyczny i ciekawy występ artystyczny. Został on przedstawiony w formie piosenek i wierszy, a oprawiony energiczną i wesołą muzyką. W takt muzyki nucili i pląsali wszyscy uczestnicy spotkania. Nauczycielka plastyki poprowadziła zajęcia plastyczne, podczas których Panie i Panowie seniorzy wyklejali figurę kotka z materiałów papierowych.
Natomiast pracownicy socjalni z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu częstowali wszystkich uczestników spotkania kawą, herbatą i domowymi wypiekami.

Skip to content