Podaj łapę – opieka nad zwierzętami

W dniu 15.05.2023 r. w Filii nr 5 Biblioteki pod Atlantami w dzielnicy Sobięcin odbyło się spotkanie zorganizowane przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu pod hasłem: ,,Podaj łapę – opieka nad zwierzętami’’.

Pracownikom socjalnym towarzyszyli pracownicy Schroniska dla Zwierząt w Wałbrzychu, Straży Miejskiej, Komisariatu II Policji oraz Biblioteki. Uczestnikami byli zaproszeni uczniowie kl. I z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1, mieszkańcy dzielnicy Sobięcin oraz seniorzy objęci programem ,,Korpus Wsparcia Seniorów”. Celem spotkania było uwrażliwienie uczestników na sytuację zwierząt domowych oraz wyposażenie ich w przydatną wiedzę, dotyczącą opieki i związanej z tym odpowiedzialności. Poinformowanie, że odpowiedzialne posiadanie zwierząt jest związane z ogromem przyjemności, ale również z długoterminową opieką, która pochłania wiele czasu, uwagi i energii.

Pracownicy Schroniska szczegółowo opowiedzieli o swojej pracy, możliwościach adopcji psa lub kota, trudnościach związanych z prowadzoną przez nich działalnością. Wszyscy obecni zapoznali się z energicznym i bardzo przyjaznym psem Sprintem.

Skip to content