Rodzinny spacer “Doliną Różaneczników”

W dniu 19 lipca 2019r. na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego odbyła się piesza wycieczka ścieżką przyrodniczo – dydaktyczną „Dolina Różaneczników”, w której brali udział liczni małoletni mieszkańcy dzielnic Szczawienko oraz Paniatów wraz ze swoimi rodzicami, a także pracownicy Zespołu Pracy Socjalnej nr 1 oraz Działu Profilaktyki Uzależnień.

Spotkanie miało na celu aktywne spędzenie czasu wolnego, porozmawianie między innymi o tym jak ważne w rodzinie jest wspólne wybieranie aktywności oraz wzajemne słuchanie się z uwagą i szacunkiem. Wszyscy obecni zgodzili się, że spędzanie czasu rodzica z dzieckiem niesie za sobą niezliczone zalety, jest okazją do wspólnych przeżyć i spostrzeżeń. Taki rodzaj doświadczeń podczas na przykład wspólnych spacerów głęboko zapada w pamięć i najczęściej pogłębia istniejące więzi.

Podczas spaceru podziwiano przepiękną roślinność, napotkane zwierzęta m. in. sarny i czarne wiewiórki, a rodzice odczytywali swoim dzieciom przydrożne tablice informacyjne, dzięki którym poznały one historię parku, rosnące w nim rośliny oraz zamieszkujące zwierzęta. Zwieńczeniem wyprawy było wspólne ognisko oraz pieczenie kiełbasek. We wspólnym spędzaniu czasu nie jest najważniejsza jego ilość, bardzo ważna natomiast jest jego jakość i to co wspólnie robimy. Nawet najdroższa zabawka nie zastąpi bezcennego czasu spędzonego z rodzicem.

Skip to content