Wakacje na Osiedleńców

W ramach pracy ze społecznością lokalną w dniu 25 lipca 2019 roku została zorganizowana akcja Wakacje na Osiedleńców. Ochoczo wzięły w niej udział wszystkie dzieci zamieszkałe w Wałbrzychu przy ulicy Osiedleńców. Uczestniczyły w nagradzanych konkursach, grach i zabawach przygotowanych przez pracowników Filii numer 1 Biblioteki pod Atlantami w Wałbrzychu. Dział Profilaktyki przygotował pogadanki oraz konkursy, związane z przeciwdziałaniem uzależnień i przemocy w rodzinie. Na życzenie malowane były twarze dzieci w różne, wielobarwne wzory t.j., biedronka, kotek, spider man, motylek, batman i inne.

Tańce dzieci wzbogacone zostały o udział i występ taneczny Inspektora Kruka ze Straży Miejskiej w Wałbrzychu, a liczne zabawy przygotowała „Karolandia” Centrum Animacji w Wałbrzychu. Duże zainteresowanie było, świeżą wodą do picia, którą zaproponowało nam WP Wodociągów i Kanalizacji sp. z o. o. w Wałbrzychu, owocami i słodyczami, którymi częstowane były dzieci. Poczęstunek dla wszystkich dzieci w postaci zupy typu grochowa przygotował Bar Mleczny Kotlecik.

Spółdzielnia Socjalna „Zielony Zakątek przygotowała, cieszące się dużym zaangażowaniem wszystkich dzieci – warsztaty z majsterkowania. Dzieci własnoręcznie „zbijały” karmniki; robiły magnesy, na które naklejały imiona swoje i swoich bliskich, aby potem ozdobić nimi lodówkę w swoim domu. Przedsiębiorstwo „7 Niebo” zorganizowało i przeprowadziło dla dzieci i dorosłych, warsztaty szycia na maszynie.

We wszystkie profilaktyczno – edukacyjne działania wplecione były tańce dzieci wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu. W tle rozbrzmiewała rytmiczna i skoczna muzyka.

Festyn został zorganizowany oraz przeprowadzony przez pracowników socjalnych z Zespołu Pracy Socjalnej numer 3 we współpracy z pracownikami Działu Profilaktyki, pracownikami Zespołu Placówek Wsparcia Dziennego i pracownikami Działu Wspierania Rodziny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu.

Skip to content