Lipiec w Placówkach Wsparcia Dziennego

Pierwszy miesiąc wakacji dzieci uczestniczące w zajęciach organizowanych przez Zespół Placówek Wsparcia Dziennego spędzili aktywnie i trochę ekstremalnie. ?

„Szkolne wolne” rozpoczęto z Mistrzem Polski w Speed Ballu, p. Zbigniewem Bizoniem, który wraz z seniorami z klubu „Wisienki” zorganizował mały turniej. Braliśmy udział w festiwalu i warsztatach Brave Kids, które odbyły się na terenie Starej Kopalni.

W ramach zajęć profilaktycznych odwiedziły nas Panie edukatorki ze Stacji Sanitarno Epidemiologicznej, które opowiedziały o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacyjnych zabaw oraz o zagrożeniach jakie możemy napotkać podczas naszych pieszych wędrówek.

Gościliśmy w Bibliotece pod Atlantami, w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 1 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu. Odwiedziliśmy Zamek Książ oraz wałbrzyskie schronisko dla zwierząt. Na koncie mamy także, m.in.: wycieczkę do Szczawna- Zdroju, Jedliny spacer na Górę Parkową oraz na Górę Niedźwiadki.

Wzięliśmy udział w antyśmieciowej akcji zorganizowanej przez Biuro Rewitalizacji – „Pickup5Wałbrzych” i posprzątaliśmy całą okolicę.

Znaleźliśmy również czas na aktywną zabawę w Kinder Planecie, grę w kręgle, wyście na basen czy wyjazd na ognisko do gościnnej „Karczmy Góralskiej” w Dziećmorowicach.

Z niecierpliwością oczekujemy na to co przyniesie sierpień.

Skip to content