„Wieszak Party” – dbając o ekologię wymieniamy się odzieżą.

W dniu 25.10.2019r. w Centrum Wsparcia Socjalnego oraz w dniu 30.10.2019r. w Centrum Aktywności Lokalnej odbyła się kolejna akcja pod hasłem „Wieszak Party”. Uczestnicy mogli wymienić się przedmiotami zbędnymi, które pozostały po uporządkowaniu ich szaf i pokoi dziecięcych. Była też możliwość wybrania dla siebie rzeczy bez dokonywania wymiany, ponieważ organizatorzy zgromadzili od darczyńców odzież i zabawki przeznaczone dla uczestników wydarzenia.

Pomysłodawcą i organizatorem działania jest Dział Wspierania Rodziny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu. Spotkania organizowane są w celu integracji społeczności lokalnej, pobudzenia aktywności uczestników w kierunku działalności samopomocowej oraz promowania postaw proekologicznych. Organizowanie wymian podnosi bowiem świadomość społeczności lokalnej odnośnie problemu, jakim dla środowiska naturalnego jest wyrzucanie odzieży.

Dotychczas działanie kierowano do rodziców wspieranych przez asystentów rodziny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu. Następne edycje Wymiany Odzieży
i Zabawek „Wieszak Party”, które odbędą się w przyszłym roku, planujemy skierować do szerszego grona odbiorców. Zapraszamy do współpracy.

Skip to content