12-13.08.2023 r. Piknik z okazji Otwarcia Parku Sybiraków

W dniach 12-13.08.2023 r. pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wzięli udział w rodzinnym pikniku z okazji Otarcia Parku Sybiraków w Wałbrzychu. Jeszcze do niedawna to miejsce było mało atrakcyjne i zapomniane, a dziś jest najnowocześniejszym parkiem w Polsce, nazywane przez mieszkańców zielonymi płucami Piaskowej Góry.

W ramach obchodów związanych z otwarciem parku zorganizowano wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży jak również dorosłych.

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zorganizowali m.in. grę terenową pn. „Uratuj Rodzinę Krasnali”. W zabawie wzięło udział niemal 40 rodzin. Każdy z uczestników pokonywał szereg zadań, rozwiązywał skomplikowane łamigłówki, odgadywał zagadki – a wszystko po to, bo odnaleźć pięć zaginionych w parku krasnali.

Gra terenowa zakończyła się sukcesem – rodzina krasnali została uratowana, uczestnikom rozdano dyplomy, słodkie upominki, a wylosowane osoby i drużyny otrzymały nagrody specjalne, w tym rudowłosą materiałową laleczkę, bohaterkę kampanii społecznej #AniaSzukaDomu.

Ponadto pracownicy ośrodka przygotowali warsztaty dla najmłodszych (m.in. malowanie domków z kartonów, zabawa na kocach motorycznymi klockami, gry zręcznościowe, zabawa z chustą Klanzy), malowali twarze i zaplatali warkoczyki, prowadzili zabawy sportowe oraz zorganizowali quiz i konkurs wiedzy.

Skip to content