Działania integracyjne na Podgórzu.

18 czerwca odbył się festyn zorganizowany przez realizatorów i uczestników projektu „Nie emigruje, tu pracuje” we współpracy z Zespołem Placówek Wsparcia Dziennego. W imprezie wzięły udział dzieci i młodzież z PWD „Podgórze” oraz Placówki opiekuńczo – wychowawczej „Dom Piątka”. Uczestnicy projektu pod czujnym okiem swoich koordynatorów przygotowali dla dzieci mnóstwo atrakcyjnych zabaw i konkursów z nagrodami.

Rozpoczęliśmy sztafetą drużynową, po której wszyscy zmierzyli się w przeciąganiu liny. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a wynik niezmiennie wskazywał na remis. Zaraz potem zaproszono wszystkich uczestników zabawy do tworzenia ogromnych baniek mydlanych. Kolejne zadania były już indywidualne: konkurencja koszykarska, artystyczna oraz skoki na skakance.

W międzyczasie na dzieci czekały soki, owoce i inne przekąski, a w przerwie pomiędzy konkursami można było kolorowo pomalować buzię .

Na koniec organizatorzy festynu, po długiej naradzie, wyłonili zwycięzców i odpowiednio ich nagrodzili. Dzieci były bardzo szczęśliwe, a zarazem wdzięczne za zorganizowanie tak wspaniałej imprezy.

 

 

Skip to content