Dzień babci i dziadka

W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają radosne emocje. To oczywiście Święto Babci i Dziadka. Dlatego podopieczni Zespołu Placówek Wsparcia Dziennego z okazji tego święta odwiedzili seniorów we wszystkich wałbrzyskich domach pomocy społecznej i domach dziennego pobytu, nie zapomnieliśmy również o tych najbardziej osamotnionych w centrum wsparcia socjalnego i integracyjnym domu dla osób bezdomnych. Dzieci wręczyły seniorom własnoręcznie malowane gipsowe kwiatki i recytowały najpiękniejsze wiersze o babci i dziadku. Tym samym wywołaliśmy uśmiech i radość na twarzach wszystkich babć i dziadków. Spotkaliśmy się z cudownym przyjęciem, dzieci otrzymały mnóstwo uścisków i słodkich upominków.

Głównym celem naszych wizyt było uwrażliwienie dzieci na los drugiego człowieka, zwrócenie uwagi na otaczający nas świat oraz na możliwość jego zmiany poprzez czynienie dobra na rzecz ludzi szczególnie potrzebujących.

Mamy nadzieje, że tym małym gestem dostarczyliśmy wiele pozytywnych emocji. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Skip to content