Marsz Białej Wstążki

20 października 2017 r., odbył się kolejny happening pn. „ Marsz Białej Wstążki”.
Biała wstążka – symbol przeciwdziałania przemocy w rodzinie, umieszczona jest wraz z hasłami antyprzemocowymi na kolorowych, silikonowych bransoletkach, które w trakcie marszu były rozdawane mieszkańcom Wałbrzycha. Happening i bransoletki są formą sprzeciwu okazywaną na każdy rodzaj przejawianej przemocy – domowej, rówieśniczej, psychicznej, ekonomicznej, seksualnej i fizycznej. Każdy ma obywatelski obowiązek reagować na przemoc, a dzięki bransoletkom może to robić to każdego dnia, tym samym solidaryzować się z osobami, które tej przemocy doświadczają.
Kampania wpisana jest w zadania Gminnego Programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie i ochrony ofiar przemocy w rodzinie dla miasta Wałbrzycha na lata 2016 – 2020, kierowana jest do mieszkańców Wałbrzycha i ma charakter cykliczny.
W happeningu wzięli udział pracownicy Działu Profilaktyki (organizatorzy i realizatorzy Gminnego Programu przeciwdziałania przemocy), Zespołu Placówek Wsparcia Dziennego, Działu Wspierania Rodzinny, seniorzy oraz uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 23.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za wzięcie udziału w kampanii i serdecznie zapraszam za rok.

Marsz Białej Wstążki

Skip to content