Wakacje na Podgórzu.

Ostatnie dni były jednymi z najweselszych. W końcu zaczęły się wakacje! Rozpoczęliśmy od poważnych rozmów dotyczących zachowania się na drogach, ulicach, w miejscach publicznych. Przypomnieliśmy sobie przede wszystkim zasady przechodzenia i poruszania się po jezdni. W naszej grupie pojawiła się, aż trójka nowych chłopców, zatem zaczęliśmy od poznawania siebie nawzajem.

W pierwszym tygodniu wakacji postawiliśmy na zwiedzanie okolic naszego pięknego miasta. Zagościliśmy w Szczawnie Zdroju, a naszym głównym celem była słoneczna polana. Jest tam jeden z największych placów zabaw – idealne miejsce do integracji grupy.

W najlepszy dzień jakim jest piątek nie obyło się bez spaceru, w kierunku restauracji „Da grasso”, pełne brzuszki to jest to, co tygryski lubią najbardziej. Przy okazji dzielenia się pizzą poznaliśmy kubki smakowe swoich towarzyszy, a każdy przydzielił się do grupy, która najbardziej mu odpowiadała smakowo. Aby spalić kalorie postanowiliśmy wrócić spacerem do placówki, który w deszczu szybko zamienił się w konkretny trening.

Kolejny tydzień rozpoczęliśmy seansem w kinie Cinema City. Na ekranie słynny „Luca” i jego podwodne życie, ale nie tylko. Zabawna historia przypadła do gustu każdemu, a Luca został naszym nowym przyjacielem.

W środę wspólnie z Placówką Wsparcia Dziennego „Śródmieście” oraz Domem Dziecka „Piątka” udało się zorganizować integracyjnego grilla na terenie naszej placówki. Dzieci chętnie brały udział w przygotowaniach. Nasz Kacper otrzymał miano grill mastera a wszyscy uczestnicy mieli okazję na bliższe poznanie i wspólną zabawę.

Kolejnego dnia niebo było pochmurne i zdecydowanie zbierało się na deszcz, więc spontanicznie wyruszyliśmy do kina. Tym razem padło na „Raya i ostatni smok. Przekaz filmu oceniony przez dzieci 10/10, a zaufanie okazało się podstawą w świecie ludzi i smoków.

W piątek odwiedził nas pracownik stacji sanitarno – epidemiologicznej, który przedstawił wszystkim jak korzystać z wakacji, aby były one bezpieczne. Przede wszystkim rozmawialiśmy o zachowaniu się na ulicy, przy drodze, a także jakie zagrożenia czyhają na nas w lasach, wysokiej trawie, czy nad morzem.

 

Skip to content