Ferie zimowe w Zespole Placówek Wsparcia Dziennego

Po ciężkich zmaganiach szkolnych rozpoczęliśmy ferie zimowe w Zespole Placówek Wsparcia Dziennego. Na ten moment, nasi podopieczni, czekali odliczając niecierpliwie każdy kolejny dzień, dlatego postanowiliśmy, że spędzimy ten czas maksymalnie atrakcyjnie.

Ferie przywitaliśmy tańcem i zabawą podczas balu karnawałowego, na który dzieci przygotowały piękne przebrania a gośćmi specjalnymi byli pracownicy Straży Miejskiej, którzy przypomnieli zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. W ramach dalszych działań profilaktycznych każda placówka gościła u siebie również edukatorów ze Stacji Sanitarno Epidemiologicznej którzy opowiedzieli o zagrożeniach na jakie trzeba uważać podczas wspólnych zabaw. W sali edukacyjnej Straży Pożarnej „Ognik” dzieci poznały tajniki pracy strażaka i nauczyły się jak bezpiecznie obchodzić się z ogniem.

W trakcie ferii dzieciaki odwiedziły również oba wałbrzyskie teatry a podczas seansów kinowych mogły przeżywać przygody razem ze swoimi ulubionymi bohaterami. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach malowania porcelany w Muzeum a matematyki przez zabawę uczyły się w Parku Nauki i Techniki „Explora Park”. Warsztaty wyrabiania lizaków i cukierków w bajecznej krainie pełnej słodkich zapachów i smaków „Ciukuruku” na długo zapadną w pamięci naszych najmłodszych. Odwiedziliśmy także Muzeum Lotnictwa i Modelarstwa w Miniaturze w Szczawnie Zdroju oraz Jaskinię Nietoperzy przy stacji Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Świdnica. W egzotyczny świat zwierząt i roślin przenieśliśmy się także dzięki wizycie w Papugarni, gdzie wychowankowie poznali sposób życia i zwyczaje tych pięknych ptaków. Nie zapomnieliśmy o porzuconych milusińskich i podczas wizyty w schronisku dla zwierząt przekazaliśmy zebrane wcześniej karmę, zabawki i koce. Podczas ferii nie zabrakło również czasu na sport i turystykę – gościliśmy w Hotelu Maria, gdzie dzieci doskonaliły technikę gry w kręgle a piękny zimowy krajobraz podziwialiśmy z góry Dzikowiec – jednego z najwyższych wzniesień Gór Wałbrzyskich. Nie zabrakło także wyjść na basen gdzie ratownik instruował dzieci jak zachowywać się w wodzie. Niewątpliwie atrakcjami były również wyjazd na świdnickie lodowisko, czy szalona zabawa w Kinder Planecie. Każdy dzień dostarczał nowych wrażeń i niespodzianek a pozytywnie zmęczone dzieciaki mogły posilić się ulubioną pizzą czy frytkami w wałbrzyskich restauracjach. Z naładowanymi akumulatorami wracamy do szkoły !

Skip to content